Ekonomi

Adobe hisse senedi fiyat hedefi Wells Fargo tarafından ilk çeyrek sonuçlarına göre 675 dolara düşürüldü

Cuma günü Wells Fargo, Adobe (NASDAQ:ADBE) görünümünde bir ayarlama yaparak yazılım devinin hisse senedi fiyat hedefini 690$’dan 675$’a düşürdü. Firma, aşağı yönlü revizyona rağmen hisse senedi üzerindeki Overweight notunu korudu. Ayarlama, Adobe’nin karışık sonuçlar ortaya koyan ve şirketin kısa vadeli anlatısını potansiyel olarak etkileyen son mali açıklamalarını takip ediyor.

Adobe’nin ilk çeyrek sonuçları, Net Yeni Dijital Medya Yıllık Yinelenen Gelirinin (ARR) çeyrekten çeyreğe %5 ve sabit para birimi bazında yıldan yıla %14’lük bir büyümeyi yansıtan 22 milyon $’lık bir artışla beklentileri aştığını gösterdi.

Bu büyüme temel olarak Creative Cloud ARR’deki %12’lik artış ve Document Cloud ARR’deki %23’lük artıştan kaynaklandı, ancak ikincisinin büyümesi önceki çeyreğe göre sabit kaldı.

Ayrıca, Adobe’nin Dijital Deneyim abonelik geliri sabit kur bazında %10 artarak bir önceki çeyrekte görülen %13’lük büyümeye göre hafif bir yavaşlama gösterdi. Şirketin Adobe Experience Platform ve yerel uygulamaları, bir önceki yıla göre %60’tan fazla büyüyerek 800 milyon doların üzerinde bir işletme haline geldi.

Şirket ayrıca, beklenen %46,7’ye kıyasla %47,6 ile beklentilerin üzerinde bir faaliyet marjı bildirdi. Bunun sonucunda hisse başına kazanç (EPS) 4,49 $ olarak gerçekleşerek bir önceki yıla göre %18’lik bir artış gösterdi ve önceki Street tahminlerinden 0,10 $ daha yüksek geldi.

Raporda ayrıca, önceki fiyat artışlarının etkileri için ayarlamalar yapılması halinde Net Yeni ARR’nin ilk çeyrekte yıldan yıla %20’yi aşan bir büyüme göstereceği belirtildi.

Wells Fargo’nun analizi, Adobe’nin dördüncü çeyrekte ve şimdi de ilk çeyrekte bazı zorluklarla karşılaşmasına rağmen, yeni ürünler ve fiyatlandırma stratejilerinin yürürlüğe girmesiyle yılın ikinci yarısında bir toparlanma beklentisi olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, mevcut rekabet ortamı birkaç yıl önceki durumu anımsatıyor ve bu da yatırımcılar ve paydaşlar arasında bazı endişelere neden olabilir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu