Haber

Ağabeyinin ölümünden sorumlu tuttuğu kişiyi dövüp, tabancayla vurdu

ADANA’da Vedat Toraman (20), ağabeyi Mücahit Toraman’ın (25) öldürülmesinden sorumlu tuttuğu Seyit Mehli’yi (20) silah zoruyla kaçırıp, götürdüğü boş arazide tabancayla bacaklarından ve çenesinden vurdu. Mehli hastanede tedaviye alınırken, yakalanan Toraman ile yanındaki arkadaşı tutuklandı.

Olay, 27 Ekim günü saat 12.30 sıralarında Seyhan ilçesi Dağlıoğlu Mahallesi’nde meydana geldi. Vedat Toraman, arkadaşı Musa Güçlü (26) ile birlikte arabayla gezerken, husumetli olduğu Seyit Mehli ile karşılaştı. Toraman, tartıştığı Mehli’yi silahla tehdit edip, zorla otomobile bindirdi. Toraman, Sarıçam ilçesi Akkuyu Mahallesi’ndeki boş bir yere götürdüğü Mehli’yi dövüp, tabancayla bacaklarından ve çenesinden vurdu. Seyit Mehli’yi yol kenarında bırakan 2 kuşkulu, kaçtı.

YAKALANDILARBölgeden geçen bir kişi, Seyit Mehli’nin kanlar içinde hareketsiz yattığını görünce polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Gelen sağlık ekibinin ilk müdahalesini yaptığı Mehli, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.Cinayet Ofis Amirliği grupları, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyip, şüphelilerin eşkalini tespit etti. Polis,12 Kasım günü adreslerine düzenlediği operasyonla Vedat Toraman ile Musa Zengin’i gözaltına aldı.Emniyete götürülen şüphelilerden Vedat Toraman’ın, 12 Ocak günü poğaça almak için gittiği fırında silahlı akında öldürülen Mücahit Toraman’ın (25) kardeşi olduğu, Mehli’yi de bu cinayetten sorumlu tuttuğu ortaya çıktı. Vedat Toraman sözünde, Mehli’nin ağabeyini öldüren ve olayın ardından tutuklanan Gökhan Özdemir’e laf taşıdığını öne sürdü.Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Vedat Toraman ile Musa Varlıklı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ağır yaralı Seyit Mehli’nin ise tedavisinin sürdüğü belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu