Ekonomi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Bu ay ihtiyaç sahibi hanelere 4,1 milyar TL ödenecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini bugün hesaplara yatıracaklarını belirterek, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4,1 milyar TL ödeme yapacaklarını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şu anda uygulanan en kapsamlı sosyal yardım uygulaması olan Türkiye Aile Destek Programı’nda şu ana kadar hanelere toplam 56,3 milyar TL destek sağladıklarını belirtti.

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’na sadece gelir kriteri bazında düzenli sosyal yardımdan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı bulunmadığı için düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de dahil ettiklerini belirterek, şöyle konuştu: ” Sosyal yardım paylaşımını ön planda tutan bakış açısıyla arz odaklı güçlü bir sosyal yardım sistemini hayata geçireceğiz.” “Bunu kararlı ve etkin bir şekilde yürütüyoruz. Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde her ay hanelere sistematik destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “Verdiğimiz desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimize destek olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Türkiye Aile Desteğini yatırıyoruz. Program ödemeleri bugün itibarıyla hesaplara. Bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize toplam 4,1 milyar.” “TL olarak ödeyeceğiz” dedi.

Bakan Göktaş, destekten yararlanan hanelere çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık Çocuk Yardımı ile birlikte Elektrik Tüketim Harcırahı da verdiklerini belirtti. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu