Haber

AK Parti’de Erdoğan’dan sonra 3 isim öne çıkıyor

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan, AK Parti’de Recep Tayyip Erdoğan sonrasını konuşmayan kimsenin olmadığını belirterek, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve eski Bakan isimlerinin yer aldığını söyledi. İçişleri Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu öne çıkıyor.

Babacan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Kulis kayıtlarına göre Bayraktar’ın gelecekte siyasi bir figüre dönüşmesini sağlamaya çalışan yeni bir danışman ekibinin olduğu söyleniyor. Yapılan açıklamalara, paylaşılan fotoğraflardan, özel fotoğrafçılardan planlandığı söyleniyor. İktidardaki medya çağrılarak özel çekimler yapıldı. Osmanlı’da ‘sadrazam ve damat’ geleneğinin yaşatılmaya çalışıldığı söyleniyor.” Rahatsız olan bazı AKP’liler, günümüz Türkiye’sinde bunun sonuç vermeyeceğini söylüyor.

Partinin ikinci odaklandığı adres ise Dışişleri Bakanı Hakan Fidan. AKP’nin kuruluşundan bu yana faaliyet gösteren bir ekip, eski MİT Lideri Fidan’ın sivil siyasette başarılı olması durumunda etrafında bir hareketlenmenin oluşacağını savunuyor. Fidan’ın özellikle dış politikadaki gücünün ve sessiz diplomasideki başarısının bu kapıyı açacağını ancak kamuoyundaki ‘istihbarat şefi’ imajından sivil siyasetçi kimliğine geçmesi gerektiğini belirtiyorlar. Fidan’ın son dönemde özellikle dış politikadaki sorunlu konulardaki rolü adının sıkça anılmasına neden olurken, yeni dönemin taşlarının ‘diplomatik incelikle’ atılacağını savunanlar da var.

Odaklanılan son isim ise bir süredir sessiz kalan Süleyman Soylu. Soylu’nun sessizliğinin geçici olduğunu, uygun zaman ve yerde tekrar gün yüzüne çıkacağını iddia eden çok sayıda kişi var. Soylu’nun Erdoğan’dan sonra açık bir çalışma başlatacağı söyleniyor ve kendisini ziyaret edenlerin sayısının hiç azalmaması da bunun en güzel örneği. Ayrıca tezin yazarları, üç isim arasında kamuoyunda yankı uyandıran tek kişinin Soylu olduğunu belirtiyor.” (TAM MAKALE)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu