Ekonomi

Avalanche Vakfı, ağında destekleyeceği 5 memecoin’i duyurdu

Investing.com – Avalanche Vakfı, geçen yıl Aralık ayında Blockchain ağını ve ağdaki geliştiricileri desteklemek amacıyla “Culture Catalyst” programı aracılığıyla memecoin’lere yatırım yapacağını duyurdu.

Konuyla ilgili son gelişmede Avalanche ekibi, dün yatırım desteği vereceği 5 memecoin’i açıkladığı bir rapor yayımladı. Yayımlanan raporda ağda desteklenecek olan memecoin’lerin kripto toplulukları, benzersizlik durumu ve projenin teması gib kriterler baz alınarak seçildiği belirtildi. Buna göre destek verilecek 5 memecoin; Kimbo (KIMBO), Coq Inu (COQ), Gecko (GEC), Technology Joke Token (TECH) ve No Chill (NOCHILL) oldu.

Avalanche’ın destek vereceği memecoin’leri açıklamasının ardından piyasanın düşüşte olmasına rağmen bu altcoin’lerin yükselişini koruduğu görüldü. Bunun yanında Avanlanche ağındaki merkezsiz kripto borsası Trader Joe’s’un da işlem hacimlerinin önemli ölçüde arttığı üzerinde duruldu.

Avalanche ağı memecoin piyasasına adım atıyor

Başka bir merkezsiz finans takipçisi olan DEXTools’un verileri de Avalanche bazlı altcoin’lerin işlem hacimlerinde dikkat çeken bir artış olduğunu raporladı. Avalanche Vakfı ise Blockchain ağını geliştirmek için Culture Catalyst projesi kapsamında kripto projelerine yatırımlarına devam edeceğini taahhüt etti. Bu da Avalanche topluluğunu heyecanlandıran bir gelişme oldu.

Ağdaki olumlu gelişmelere bağlı olarak AVAX da dün toplu satışlar başlamadan önce bu hafta %40’ı bulan önemli bir değer artışı kaydetti ve 59 dolara kadar yükseldi. Dün akşam saatlerinden bu yana ise düşüş gören kripto para, an itibarıyla 50 dolar sınırına kadar geriledi.

Memecoin piyasasında ise son aylarda muazzam kazanımlar elde edilirken son olarak Solana tabanlı memecoin WIF’in Aralık ayında merkezi borsalarda listelenmeye başlamasının ardından son 3 haftada %900’ü bulan değer artışı en dikkat çekici faaliyetlerden biri oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu