Ekonomi

Bain Capital, PowerSchool’u özel bir şirket haline getirmek için satın almayı görüşüyor – Wall Street Journal

Geçtiğimiz Çarşamba günü The Wall Street Journal’da yayınlanan bir haber, Bain Capital’in PowerSchool Holdings, Inc. şirketini (PWSC) satın almak ve özel bir şirkete dönüştürmek için görüşmeler yürüttüğünü gösteriyor.

İsmi açıklanmayan muhbirlere atıfta bulunan rapor, eğitim yazılımı firmasının satın alınmasına ilişkin bir anlaşmanın önümüzdeki haftalarda sonuçlandırılabileceğini, ancak bu müzakerelerin bir anlaşma sağlayamama ihtimalinin de bulunduğunu öne sürüyor.

Wall Street Journal, satın alma işleminin her bir PowerSchool hissesi için yaklaşık 20 dolar değer biçeceğini öngörüyor. İşlemin toplam değeri, 1 milyar dolara yaklaşan borç yükümlülükleri de dahil olmak üzere 6 milyar dolara yakın olacaktır.

PowerSchool’un hisse fiyatı Salı günkü işlem gününü 16,64 dolardan tamamladı. Çarşamba günü işlemlerin başlamasının ardından hisse fiyatı 20,82 dolara yükseldi.

PowerSchool, Salı günü işlemlerin sona ermesinin ardından en son üç aylık mali sonuçlarını açıkladı. Şirket, ilk çeyrek için hisse başına kazancını (EPS) 0,17 dolar olarak bildirdi ve bu rakam, hisse başına 0,21 dolar beklentisi olan finansal analistlerin tahmininden 0,04 dolar daha düşüktü. Çeyrek geliri 185 milyon $’a ulaşarak 184,8 milyon $’lık tahmini biraz aştı.

Önümüzdeki ikinci çeyrek için şirket, 197 milyon dolar olarak öngörülen konsensüs gelirine kıyasla gelirinin 192 milyon dolar ila 197 milyon dolar aralığında olmasını bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla yazılmış ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

kartepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu