Haber

Berlin’de Filistin’le Dayanışma Yürüyüşü Düzenlendi

Almanya’nın başkenti Berlin’de binlerce kişi “Filistin ile Dayanışma Yürüyüşü” düzenledi.

Almanya’da binlerce Filistinli destekçi “Filistin’le Dayanışma Yürüyüşü” düzenledi. İsrail’e desteklerini her fırsatta dile getiren Alman cumhurbaşkanlarının aksine, başkent Berlin’de binlerce kişi toplandı. Berlin Ana Tren İstasyonu (Hauptbahnhof) yakınlarında başlayan ve Zafer Anıtı’na (Siegessule) kadar devam eden yürüyüşe Almanya’nın farklı bölgelerinden katılımcılar katıldı. Organizatörler, Berlin-Tiergarten bölgesindeki Zafer Anıtı’na doğru sessiz bir yas yürüyüşü düzenlemek istediklerini duyurdu.

Yürüyüş öncesinde yapılan açıklamalarda, İsrail’in Gazze’de insanlığa karşı suç işlediğine dikkat çekilerek, “Hükümetimiz tarafından temsil edilmediğimizi düşündüğümüz için buradayız. Halkın sesi olmak için buradayız.” Savaştan acı çektik. Filistin ve İsrail halkları için barış istiyoruz. Filistin halkı için özgürlük istiyoruz.” Açıklamada, “Çocuklara bomba atmak suçtur” denildi.

İsrail’in saldırılarında hayatını kaybedenler için duaların okunmasının ardından göstericiler yürüyüşe başladı. Yürüyüşte “Gazze’de binlerce çocuk ölüyor”, “Katliamı durdurun, savaşı durdurun” ve “Filistin’e özgürlük” gibi sloganlar atıldı. Dayanışma gösterisine doktorlar ve sağlık çalışanları da destek verdi. Sağlık çalışanları ayrıca “Hastaneleri boşaltmak ve bombalamak savaş suçudur” ve “Acil ilaçlara ambargo uygulanamaz” yazılı pankartlar taşıdı.

Binlerce kişinin katıldığı gösteride polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Yol boyunca Filistin bayraklarının yanı sıra Türk bayraklarının da taşındığı görüldü. – BERLİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu