Haber

Depremzedelerden özür: Dövdüğüm kişiler hırsız değildi

Hatay’da 2 gün önce depremzedenin darp ettiği 2 kişinin hırsız olmadığı ortaya çıktı. Şahıslarla görüşen depremzede özür diledi.

1 Ağustos Salı günü Kırıkhan ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi’nde depremzede Hanen Kamışkıran, ağır hasarlı evinde Ömer K. ve Nihat P.’yi görünce hırsız zannederek dövdü ve polise teslim etti. Ömer K. ve Nihat P., emniyetteki sorgularında suçsuz oldukları anlaşılınca serbest bırakıldı. Bunun üzerine Hanen Kamışkıran, dövdüğü kişilerle görüşerek özür diledi.

Depremzede Hanen Kamışkıran, “Arkadaşlarla bir sorunumuz yok. Daha önce tanıdığım arkadaşlarım çıktı. Bir yanlış anlaşılma oldu. Zaten görüştük. Çok şükür bir sıkıntımız yok. En büyükleri olarak onlardan özür dilerim.”

Uzman çavuş olduğunu ve evi yıkıldıktan sonra askerden ayrıldığını anlatan Ömer K., “Askerden ayrılıp döndüm. Eşimin ve çocuklarımın psikolojisi bozulduğu için deprem nedeniyle evim yıkıldı. .Hırsızlıkla alakam kesinlikle yoktur.Bilen bilir.Bu zaten karakoldaki abiler tarafından teşhis edilmişti.İfadem bile alınmadı, serbest bırakıldım. Sadece sosyal medyada yanlış anlaşıldım, bunu bilin.”

Nihat P. ise, “Sosyal medyada gündem olan ve bizi hırsız olarak yaftalayan bu videoların kaldırılmasını istiyoruz. Özgür ve beraat ettiğimiz ortada” dedi. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu