Haber

Enkaz altındakilerle dalga geçtiler: 11 yıl 10 ay hapis isteniyor

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı enkaz altında kalanlarla dalga geçen 3 kişi hakkında iddianame hazırlarken toplam 11 yıl 10 ay hapis cezası istedi. Savcılık, zanlılar için üç kabahatten ceza istedi.

Sabah’ta Arzu Kaya’nın haberine göre bu konuşmayı yapan zanlılar, Yunus S., H.Ö. ve 18 yaşından küçük MB’nin, zanlıların birbirlerini suçladıkları belirtildi. Hesap sahibi olan zanlı hakkında inceleme yapıldığını ve depremzedeye umut veren zanlının tutuklandığını kaydeden savcılık, “Deprem nedeniyle enkaz altında kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmaları sürerken. Ülkemizi ve milletimizi derinden etkileyen depremin ardından sosyal medya platformları da aktif olarak kullanıldı.” .

‘EYLEMLERİ TOPLUMSAL TEPKİ YARATTI’

Olaya ilişkin görüntünün tek hesaptan paylaşıldığı için 2,6 milyon kişi tarafından izlendiğini, diğer hesaplardan izlenme sayısına bakıldığında çok geniş bir kitleye ulaştığını belirten savcılık, “İnsanlarda derin yaralar açtı. ulaştığı kitleler, insanların moral olarak olumsuz etkilenmesine neden oldu.Eylemleri toplumsal bir tepkiye neden oldu.’ ifadelerini kullandı.

3 MAD’DEN 11 YIL 10 AY’A KADAR HAPİS İSTEĞİ

Savcılık, her iki zanlının da ‘alenen yanıltıcı bilgi yaymak’, ‘Cebir veya tehdit kullanarak kamu kurumunun faaliyetine engel olmak’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından 11 yıl 10 ay hapisle cezalandırılmasını istedi. 18 yaşının altında olan zanlının soruşturmasının devam ettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu