Ekonomi

Erdoğan’dan Kızılay eleştirilerine yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, incelemelerde bulunmak üzere depremin vurduğu Osmaniye’ye gitti. Erdoğan ve Bahçeli burada açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın gündeminde Kızılay’a yönelik eleştiriler vardı. erdoğan “Vatandaşlarımızın tahliyesi ve asayiş için tüm imkanlarımızı kullandık. Ama terbiyesizler kabalıktan vazgeçmeyecek. Birileri Kızılay nerede bu ahlaksızlık, ben şerefsizim piç diyor… Bunu teslim ediyor. Günde 2,5 milyon kişiye Kızılay yemeği veriyor. Bir ülkede kendi kurum ve kuruluşuyla böyle ahlaksızca uğraşmaya yeniliyor. Yutulmuyor. 300 bin çadır kuruluyor”söz konusu.

Erdoğan şunları söyledi:

“Yüreğime düşen yangını anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Dün Kahramanmaraş’ta yaşanan depreme yakalandık. Bu depremde de kayıplarımız oldu. Enkaz kaldırma çalışmaları sona yaklaştıkça can kaybımız da artıyor. acımız Deprem bölgesinde kayıplarımız 41 bini geçerken, 115 bin insanımız da yaralandı.

Bilim adamları 6 Şubat Pazartesi günü yaşadığımız felaketi karada meydana gelen en şiddetli deprem olarak tanımlıyor. Üçüncü gün ve sonrasında yaptığımız ziyaretlerde yerinde tahribatı bizzat gördük. Dün yine Hatay ve Kahramanmaraş’ı ziyaret ettik. Birileri değerini düşürmek istese de insanlık tarihinin en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya olduğumuz bir gerçek.

Devlet ve millet olarak yaraları sarmaya çalışıyoruz. Deprem ve kış şartlarından etkilenen bölgenin genişliği ilk etapta işimizi zorlaştırsa da tüm imkanlarımızı seferber ettik. Afet bölgesine 13 bin iş makinesi sevk ettik. Ana muhalefetin liderleri ve destekçileri devlet yok deseler de gözleri, gözleri, kulakları sağır ama kalpleri mühürlüdür. Devlet ilk günden itibaren 11 ilimizde yerini aldı.

Arama kurtarma, takviye ve yardımda 271 bin memurumuzla vatandaşımızın yardımına koştuk. Vatandaşlarımızın tahliyesi ve asayiş için tüm imkanlarımızı kullandık. Ama kaba tavırlarından vazgeçmiyor. Dışarıda birileri Kızılay nerede diyor, adı namussuz şerefsiz… Günde 2.5 milyon kişiye bu Kızılay yemeğini ulaştırıyor. Bir ülkede kendi kurum ve kuruluşuyla bu kadar ahlaksızca uğraşmak yenilebilir bir şey değil. 300 bin çadır kuruluyor.”

atabeyajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu