Haber

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’ndan muhalefete ‘Hamas’ tepkisi

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Açıkça söyleyeyim, muhalefet Hamas ile İsrail’i, işgalci ile işgal edileni, zalim ile mazlumu bir araya getiren yorumlar yaptı. Üzülerek söylüyorum ki ‘ikisi de terördür’ diyenler bunu yapıyor. Orta Doğu’yu ve hukuku bilmiyorum.” ” söz konusu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi TBMM Küme Toplantısı’nda konuştu. İsrail’in Gazze saldırısının insanlık tarihinin en büyük katliamlarından biri olduğuna işaret eden Davutoğlu, “Gazze’de her gün büyük bir dram, büyük bir trajedi tüm dünya liderlerinin gözü önünde yaşanıyor. Dün mülteci kampı bombalandı ve bombalandı. 100’e yakın kardeşimiz öldürüldü.” “Şehit oldu” dedi. İsrail’in Gazze saldırılarına ilişkin muhalefet partilerinin tutumuna tepki gösteren Davutoğlu, şunları söyledi:

“Açıkça söyleyeyim, muhalefet Hamas ile İsrail’i, işgalci ile işgal edileni, zalim ile mazlumu bir araya getiren yorumlar yaptı. Üzülerek söylüyorum ki ‘ikisi de terördür’ diyen kimse Ortadoğu’yu ve Ortadoğu’yu tanımıyor. Cumhuriyeti de tekelleri olarak kullanıyorlar.” Sanki Cumhuriyet ile Gazze birbirini dışlıyormuş gibi kutuplaşmanın Cumhuriyetçi tarafında yer aldılar. Farklı bir duruş ortaya koyan sadece bizdik. Olay ortaya çıktıktan hemen sonra ilk hafta sonu Gazze için Karamollaoğlu ile büyük bir mitinge katıldık ve sesimizi yükselttik. “Cumhuriyetimizin kutlanması konusunda bu tekeli kimseye bırakmadık.”

Davutoğlu, hem Gazze’yi, hem de Cumhuriyeti savunduklarını vurgulayarak, “Onurumuzu, üzüntümüzü kimse tekelinde tutmasın. Biz Gazze’de akan her damla kanın, gözyaşının takipçisi ve savunucusuyuz, İsrail ordularının sahibiyiz. İstiklal ve Cumhuriyetimiz. Ne Gazze istismarı, ne Cumhuriyet istismarı. Bu toprakların gerçek ve hakikî Anadolu insanı her ikisinin de kıymetini biliyor. Her ikisine de sahip çıkıyor. Gazze halkı diyor ki; -Şehitlikse, Hazreti Azrail’in mesajı da hoş karşılanmıştır. Biz de o Gazzelileri selamlıyoruz. Korkmadan, “Zulme karşı isyan edenleri kahramanlıkla selamlıyoruz. Kimseyi kırma korkusu olmadan onları selamlıyoruz. Maalesef Birleşmiş Milletler onu koruma konusunda aciz, sessiz, gelişigüzel ve geri kalmış durumda” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu