Haber

Hindistan’da şiddetli yağış ve toprak kayması: 41 kişi öldü

Hindistan’ın Himalayalar bölgesinde şiddetli yağışlar ve toprak kaymaları nedeniyle son üç günde en az 41 kişinin hayatını kaybettiği, onlarca kişinin de enkaz altında kaldığı veya kaybolduğu açıklandı. Himaşal Pradeş eyaletinden basına yansıyan görüntülerde, heyelanda çok sayıda evin yer altında kaldığı görüldü. Eyalette 13 kişinin hala kayıp olduğu paylaşıldı.

Reuters haber ajansının haberine göre, heyelanın olduğu bölgede arama kurtarma çalışmaları başlatılırken, Eyalet Başbakanı Sukhvinder Singh, “48 saattir yağmurun devam ettiği Himaşal Pradeş’te facia yaşandı. “Devletin çeşitli yerlerinden ani sağanak ve heyelan haberleri geldi, yağış ve heyelanlar çok değerli can ve mal kayıplarına neden oldu” dedi.

TAPAP TACINDA EN AZ DOKUZ KİŞİ ÖLÜYOR

Şiddetli yağışların devam ettiği ilin başkenti Şimla’da bir tapınak çöktü. Eyalet başbakanı, arama kurtarma ekiplerinin dokuz kişinin cesedini bulduğunu söyledi.

Devlet yetkililerinin açıklamasına göre, eyaletteki okullar ve diğer eğitim kurumları kapatılırken, heyelan tehdidi altındaki kişiler inanç alanlarına tahliye edildi. Meteoroloji Dairesi, eyaletin bazı bölgelerinde 24 saatte 273 milimetre yağış düştüğünü bildirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu