Haber

Katar Başbakanı İsrail’e Gazze saldırılarını durdurma çağrısında bulundu

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Pir Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, İsrail’i abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını durdurmaya ve insani koridorları açmaya davet etti.

Katar Dışişleri Bakanı Al Thani, başkent Doha’da Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ile basın toplantısı düzenledi.

AB yetkilisi Borrell ile Gazze’de ateşkes sağlanması konusunu görüştüklerini belirten Al Thani, “Gazze’de soykırım, açlık ve zorla yerinden edilme” gibi uygulamaları da görüştüklerini söyledi.

Gazze’ye yönelik ablukanın ve burada tutulan İsrailli rehinelerin kırılması konusunu da görüştüklerini belirten Al Thani, uluslararası topluma İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamlara karşı tavır almaya çağrıda bulundu.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını yaklaşık 1,5 aydır sürdürdüğünü vurgulayan Al Thani, uluslararası toplumun durduramadığı saldırıların Gazze’de yarattığı insani, ahlaki ve hukuki felaketin devam ettiğine dikkat çekti. büyümek.

Katarlı Bakan Al Thani, İsrail’i Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin kararına uyarak Gazze’ye yönelik saldırıları durdurmaya ve insani koridorları açmaya davet etti.

haber-korgun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu