Ekonomi

Lidyalılar’dan Günümüze Paranın Dijitalleşme Yolculuğu

Param Group CTO’su Bahadır Aktan, Bilişim Doruğu 2022’de Lidyalılar’dan günümüze uzanan paranın dijitalleşme yolculuğunu anlattı.

Türkiye’de fintech sektörüne öncülük yapan Param’ın Group CTO’su Bahadır Aktan, Bilişim Zirvesi 2022’de Lidyalılar’dan günümüze uzanan paranın dijitalleşme seyahatini anlattı. “Dünya’yı Teknoloji Kurtaracak” teması ile 24 Kasım 2022 tarihinde Zeytinburnu Fişekhane’de gerçekleştirilen aktiflikte Dijital İş Süreçleri, Robotik Süreç Otomasyonu, Yapay Zekâ, IoT, Büyük Data, Analitik Teknolojiler, Bulut Tahlilleri ve Dijital Dönüşüm başlıklı mevzular konuşuldu.

“Lidyalılar’dan bu yana paranın kullanımı birçok kez değişti; artık paranın dijitalleşme dönemindeyiz.”

Bilişim Doruğu 2022’nin değerli konuşmacılarından olan Param Group CTO’su Bahadır Aktan, paranın Lidyalılar’dan bu yana geçirdiği dönüşüme değindi. Son gelinen noktada paranın dijitalleşme seyahatinde Param’ın bu istikamette geliştirdiği tahlillerden bahsetti. Param, Kredim, Finrota, Param UK ve ParamTech olmak üzere 5 farklı marka ile kişisel ve kurumsal kullanıcılara geliştirilen tahlillere değinerek, tüm finansal tecrübesi değiştirdiklerini ve kullanıcı sayılarının günden güne arttığına dikkat çekti.

Param Group CTO’su Bahadır Aktan: “Param ile ‘Paradan Fazlası’ diyerek paranın tüm seyrini dijital dünyada tekrar şekillendiriyoruz. Para yükleme, transfer ve çekme süreçlerinin yanı sıra para harcarken, para kazanmayı sağlıyoruz. Param ile alışveriş yaparken para kazandırıyoruz. E-ticarette en üst düzeyde operasyonel mükemmelliyette ödeme süreçlerini en uygun oranlarla sağlıyoruz. Kredim ile kredili alışveriş tecrübesine yeni bir boyut getiriyoruz. Kredim Taşınabilir ile artık alıp, sonra ödeme imkânı sağlıyoruz. Kredi kartı ya da kredi imkanı olmayan bireylerin alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Finrota ile ‘Finansal Teknolojide Rota’ diyerek kurumların tahsilat, banka hesap idaresi, toplu para transferleri üzere karmaşık iş süreçlerine tahliller getiriyoruz. Param UK ile İngiltere ve Türkiye ortasında para transferlerini anında gerçekleştirme imkânı sağlıyoruz. Avrupa da yakında geliyor. ParamTech ise tüm bu teknolojileri herkesin kullanımına açıyor. Paranın dijitalleşmesini destekliyoruz ve yalnızca kendimize değil tüm finansal teknoloji şirketlerine teknoloji sağlıyoruz. Bu dönüşümü birlikte yapmaya çalışıyoruz. Paranın dijitalleşmesi ve finansal tecrübenin değişmesini Türkiye’den dünyaya yayıyoruz. Lidyalılara selam olsun, emanetinizi teknoloji ile değişik bir yere taşıyoruz.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu