Ekonomi

Muş’ta tır römorklarına reflektör takıldı

Muş’ta jandarma ekipleri, ölümlü kazaların önlenmesi ve gece görüş mesafesinin artırılması amacıyla tır römorklarına reflektör taktı.

Muş Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ve Muş Şeker Fabrikası işbirliğiyle hayata geçirilen “Reflektör Takın Görünür Olun” projesi kapsamında şeker pancarı taşıyan traktörler denetlendi.

Jandarma ekipleri, Muş Şeker Fabrikası bölgesine şeker pancarı getiren traktör sürücülerini kurallara uymaları konusunda uyardı.

Proje kapsamında 1500 adet çekici treylerine reflektör montajı yapıldı.

Pancar dağıtımı için traktörüyle fabrikaya gelen çiftçilerden Fırat Atay, gazetecilere, özelliğini kaybeden reflektörlerin jandarma ekipleri tarafından değiştirildiğini söyledi.

Reflektörü olmayan treylere reflektör takıldığını belirten Atay, “Burada çiftçilerimize yardımcı oluyorlar. Bu bizim için de çok önemli. Trafiğin aksamasını önlemek ve kazaları önlemek adına güzel bir uygulama.” söz konusu.

Çiftçi Nihat Dizman da uygulamadan memnun kaldıklarını belirterek, “Traktörlerde reflektör eksikliğinden dolayı çok sayıda kaza yaşandı. Buradaki traktörlere 1500 adet reflektör takılacak. Allah devletimize ve jandarma ekiplerimize zarar vermesin. Her zaman çiftçinin yanındalar.” dedi.

habercavdarhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu