Haber

Nurdağı’nda Günde 10 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtmak İçin ‘Mehmet Çamlı Aşevi’ Açıldı

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Gaziantep Nurdağı’nda yaptırılan aşevi 2 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanarak sıcak yemek vermeye başladı.

Günde 10 bin depremzedeye sıcak yemek verebilen aşevi, adını deprem şehidi Mehmet Çamlı’dan alıyor.

Zeytinburnu Belediyesi’nin Gaziantep Nurdağı’nda yaklaşık 2 hafta önce yapımına başladığı aşevi bugün prestijiyle hizmete girdi. Günde 10 bin depremzedeye sıcak yemek servisi yapacak aşevine, Zeytinburnu Belediyesi’nin bölgeye gönderdiği portatif mutfak tırında talihsiz bir kazada hayatını kaybeden görev şehidi Mehmet Çamlı’nın adı verildi.

“KARDEŞLERİMİZ İÇİN ÇORBUMUZ KAYNAR, YEMEKLERİMİZ PİŞİR…”

Nurdağı Mehmet Camlı Aşevi’nin ilk yemeğini Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy yaptı. Zeytinburnu Belediyesi olarak Gaziantep Nurdağı’nın ihtiyacı olan aşevini hızlı bir şekilde tamamlamak için tüm imkanları seferber ettiklerini söyleyen Önder Arısoy, “Bugün Mehmet Çamlı Aşevi’nde ilk çorbamız kaynatıldı ve yemeklerimiz pişirildi. Burayı 2 hafta gibi kısa bir sürede tamamladık. Nurdağı’ndaki büyüklerimiz, kardeşlerimiz için tencerelerimiz muntazaman kaynayacak. Bu günleri gördük çok şükür hep birlikte yeniden ayağa kalkacağız. Elimizden geldiğince tüm kalbimizle kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

“İŞ ARKADAŞIMIZ MEHMET ÇAMLI’NIN ADI BURADA YAŞAYACAK”

Başkan Arısoy, Nurdağı’ndaki aşevine beyin sarsıntısı geçiren şehidimiz Mehmet Camlı’nın adını verdiklerini belirterek, “Bölgeye gönderdiğimiz seyyar mutfak tırında çıkan talihsiz yangında hayatını kaybeden deprem nöbetçi şehidimiz Mehmet Camlı’nın ismi Depremin ilk saatlerinden itibaren burada çorba dağıtımı yapan ve Nurdağı Mehmet Camlı Aşevi adını aldı. içinde yaşayacağız” dedi.

Aşevlerine beslenme desteği için TIR’ların düzenli olarak Zeytinburnu’ndan ayrıldığını sözlerine ekleyen Önder Arısoy, bu güçlü süreçte desteğini esirgemeyen tüm Zeytinburnu vatandaşlarına da teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu