Haber

O sözler dünya basınında yankılandı: Erdoğan ‘haddini bil’ dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Büyükelçisi Jeff Flake’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaretine tepki gösterdi. “Bu seçimde Amerika’ya bir ders vermemiz gerekiyor.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi: “Biden’ın elçisinin burada ne işi var? Kemal Bey’i ziyaret edecek. Yazık, biraz kafanızı çalıştırın. Siz büyükelçisiniz. Burada muhatabınız Cumhurbaşkanı.”söz konusu.

Erdoğan’ın bu açıklamaları dünya basınında geniş yer buldu.

Rus TASS haber ajansı ‘ Erdoğan, Ankara’daki ABD temsilcisiyle görüşmeyi reddediyor’, resmi televizyon Russia Today ise, ‘Erdoğan ABD büyükelçisine ‘Yerinizi bilin’ diyor.Yunan Kathimerini gazetesinin manşeti ‘Erdoğan: Gelin bu seçimlerde ABD’ye güzel bir ders verelim’ oldu.

İran resmi televizyonu Press TV, “Erdoğan, büyüyen anlaşmazlığın ortasında ABD büyükelçisine kapıyı kapattığını söylüyor” dedi.

Bloomberg ise ‘Erdoğan’ın seçim söylemleri bir dizi muhalefet ziyareti nedeniyle ABD’yi hedef alıyor’ başlığıyla haber verdi. Haberde Erdoğan’ın büyükelçiyi muhalefet liderini ziyaret ettiği için eleştirdiği belirtilirken, “Erdoğan’ın 14 Mayıs’ta ABD’ye ders verme sözü verdiği” belirtildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu