Haber

Öğrencisini okul sırasından öğretmen masasına taşıyan öğretmenden duygusal sürpriz

Öğrencisini okul sırasından öğretmen masasına taşıyan öğretmenden duygusal sürpriz

AĞRI – Kendisini okul sıralarından öğretmen masasına taşıyan öğretmeni gören Yakup öğretmen Ağrı’da, Öğretmenler Günü sürprizi olarak kendisini okutan öğretmenini karşısında görünce duygusal anlar yaşadı.

Türk Kızılay Ağrı Şubesi ve İl Milli Eğitim müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine bağlı Yeşilova köyünde sınıf öğretmenliği yapan Yakup Alageyik’e sürpriz yapmak için kolları sıvayarak, Alageyik’i okutan öğretmeni Halis Aslan’ı okula getirdi. Öğrencilerine ders anlatırken bir anda sınıfa giren öğretmenini karşısında gören Yakup Alageyik, sürpriz karşısında duygusal anlar yaşadı.

Yapılan sürpriz ile ilgili açıklamalarda bulunan Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını belirterek, “Bugün Halis hocam ile birlikte kendisinin yetiştirmiş olduğu Yakup hocamın sınıfındayız. Onu ziyarete geldik. Öncelikle tüm eğitim topluluğumuzun, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Bu vesileyle Yakup hocamı yetiştiren, emek veren, fedakarca hayatına mana katan Halis hocama ve nezdinde tüm eğitim topluluğuna hizmet eden öğretmenlerimize şükranlarımı arz ediyorum. Bugün hoş oldu, öğretmenimiz de Yakup hocamda duygulandı. Bu türlü küçük bir sürpriz yapmış olduk. Kızılay liderimiz ve İlçe ulusal eğitim müdürümüzle bugün bu ziyareti gerçekleştirdik.” dedi

Öğretmenin kıymetinin bir güne sığmadığını söyleyen Kızılay Başkanı Orhan Tatlı, “24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Yeşilova köyünü ziyaret ettik. Yakup hocamıza hoş bir sürpriz düzenledik. Vilayet ulusal eğitim müdürümüz ve ilçe ulusal eğitim müdürümüz ile organize ettik. Aslında sürpriz bir halde gelişen ve sonucunda de herkesin daha da keyifli olduğu bir program haline dönüştü. Öğretmenin değeri bir güne sığmıyor. Bizde bununla alakalı gelip Yakup hocamızı okutan Halis hocamızla, kendi sınıfında ve kendi öğrencileriyle bir ziyaret gerçekleştirdik. Çocuklarda hem kendi öğretmenlerini hem de öğretmenlerini okutan öğretmeni görme bahtına kavuştular. Ben bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Yakup Alageyik’in öğretmeni olan ve Müdür yardımcısı olarak görev yapan Halis Aslan, “Bu formdaki bir tertip bizi hem keyifli etti hem de onurlandırdı. Öğrencimizle birlikte olmak bize erdemlik kattı. Bir öğretmenin yetiştirmiş olduğu öğrenciler onların en büyük armağanlarıdır. En hoş armağanıdır bu ülkeye. Önemli manada gurur verici.” şeklinde konuştu.

Sürpriz karşısında duygusal anlar yaşadığını belirtene Sınıf Öğretmeni Yakup Alageyik ise, ” Halis hocamı burada görünce nitekim çok heyecanlandım. Çok hoş bir sürpriz oldu benim için. Beklemiyordum. Ders anında ansızın içeriye girildi. Çok duygulandım çokta gururlandım. Halis hocamdan bir nevi bayrağı devralmış oldum. İnşallah bizde düzgün beşerler, yeterli öğrenciler yetiştirmiş oluruz.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu