Haber

Özgür Özel CHP Genel Başkanı oldu

CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) gönderdiği sertifikayı partisinin Grup Başkanvekili Ali Mahir Başkar’ın elinden aldı. Özel resmen CHP Genel Başkanı oldu.

Özgür Özel, TBMM’ye gelişinde partili milletvekilleri tarafından karşılandı. Özel, YSK’nın gönderdiği sertifikayı, TBMM’deki Küme Lideri odasında düzenlenen törenle partisinin Küme Başkan Yardımcısı Ali Bakanlı Başarır’ın elinden aldı. Özel, TBMM’deki makam odasında önceki liderlerin fotoğraflarının bulunduğunu, bundan sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının da bulunacağını söyledi.

‘BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR’

Özel, uzun yıllar birlikte çalıştığı kadroya ve meclis muhabirlerine teşekkür ederek, “8 yıldır partimi TBMM’de CHP grup başkanvekili olarak temsil ediyorum. Bu görevi milletvekili olarak almak benim için büyük bir onurdur. CHP’nin 8. lideri bu salonda.Meclis giderek daha da güçlendikçe “Grup başkan yardımcısı ve grup başkanlığından gelen bir genel lider olarak, partinin değersizleştirildiği ve itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde” Ana muhalefet olarak Meclis’te iktidara gelmek için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

MAHKEME KARARINA TEPKİ

Konuşmasında Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) dezenformasyon yasasına ilişkin iptal talebini reddettiğini öğrenen Özel, “Elbette bu çok kötü bir karar. Bu, Türkiye açısından işlerin daha da zorlaşacağını gösteren bir aşama” dedi. Artık Türkiye’de gazeteciler ve muhalefet var. Bundan sonra gazeteciler hapse atılacak.” “Partiden ihraç gibi konularda özgürlüklerin benimsenmesinde çok daha dirençli olacağız. İlk Parti Meclisi toplantısında sansür kanununa da yer vereceğiz” dedi.

‘KORUMA SAYISINI AZALTIYORUZ’

Özgür Özel ise İzmir’den Ankara’ya geldikten sonra kendisini Esenboğa Havalimanı’nda karşılayan partililere seslendi. Özel, “Biz CHP’ye koşmaya, çalışmaya geldik. Böyle sembolik günlerde elbette selamlaşmalar, vedalar önemli. Protokolü mümkün olduğu kadar azaltacağız. Etraftaki koruma sayısını mümkün olduğu kadar azaltacağız.”

Özellikle, her zaman birlikte iktidara gelmek zorunda olduklarını ve “Ankara’daki mevcut belediyelerimizi koruyacağız. Kimsenin hayal edemeyeceği başarıya ulaşmalıyız. Bunun için size güveniyoruz, organizasyonumuza güveniyoruz Ankaralılar, CHP’deki değişim Türkiye’de büyük olacak.” “Bunun değişime dönüşeceğine dair umutlarına güveniyoruz” dedi.

battalgaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu