Ekonomi

Rönesans Sağlık Yatırım, EBRD ile 75 milyon Euro’luk finansman anlaşmasıyla ödül kazandı

Rönesans Sıhhat Yatırım (RSY), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile sağlık altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere 75 milyon Euro’luk uzun vadeli finansman anlaşması yaparak “En Başarılı Uzun Vadeli Finansman” ödülünün sahibi oldu.

Rönesans Holding’den yapılan açıklamaya göre holding, Türkiye’nin sağlık altyapısının yenilenmesindeki öncü rolünü Rönesans Sağlık Yatırım şirketi ile sürdürüyor.

Uluslararası finans kuruluşlarının iş birliği ile bu alanda değerli yatırımlara imza atan Rönesans Holding, aynı zamanda değerli ödüller de almaktadır. Bunun son örneği EBRD ile yapılan finansman anlaşmasıydı.

RSY, sağlık altyapı yatırımlarında kullanılmak üzere EBRD ile anlaştığı 75 milyon Euro’luk uzun vadeli finansman anlaşması ile EMEA Finance Achievement Awards 2022’de “Konvertibl Kredi” kategorisinde “En Başarılı Uzun Vadeli Finansman” ödülünü aldı. .

EBRD’nin Rönesans Sıhhat Yatırım’a sağladığı 75 milyon avroluk uzun vadeli finansman, kurumsal yönetişimi ve iklim riski yönetimini iyileştirmek için kapsamlı bir “Çevresel ve Sosyal Eylem Planı”nın parçası olarak kullanılıyor.

“Rönesans’a duyulan bu güven bizim için değerlidir”

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp yaptığı açıklamada konu hakkında açıklamalarda bulundu. ekonomifinans dünyasının en önemli ödüllerinden birini kazanmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Kayaalp, “Sağlık altyapısı yatırımlarımız çerçevesinde EBRD ile uzun soluklu ve güçlü bir işbirliğimiz var. EBRD başta olmak üzere küresel finans kuruluşlarının ülkemizin sağlık altyapı yatırımlarına verdiği bu destek ve Rönesans’a olan bu güven” dedi. bizim için değerlidir.” ifadeleri kullandı.

Rönesans Sağlık Yatırım’ın Türkiye’de tamamlanmış ve devam eden sağlık projelerinde toplam 9 bin yatak kapasitesine sahip olduğuna dikkat çeken Kayaalp, şu bilgileri verdi:

“Tamamlandığında iş ortaklarımızla birlikte sağlık alanında toplam 4.5 milyar Euro’luk bir yatırımı hayata geçirmiş olacağız. Ama buradaki rakamlardan daha da önemlisi yatırımlarımızın her biri, ekonomik açıdan dünyanın en iyi örnekleri arasında yer alıyor. sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik Sağlık ve diğer sosyal tesisler alanında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olmaya devam edeceğiz.”

“Önümüzdeki 5 yılda Türkiye’de 10 milyar Euro’luk yatırım büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz”

İpek Ilıcak Kayaalp, tüm yatırımlarında önceliklerinin “insana değer katmak ve sürdürülebilir bir geleceğe odaklanmak” olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“EBRD’nin sağlık sektörünü desteklemek için sunduğu 75 milyon avroluk uzun vadeli finansman, kurumsal yönetişimi ve iklim riski yönetimini iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda da bu vizyon doğrultusunda kullanılmaktadır. EBRD, diğer yatırımlarımızda da yer almaktadır. Başta sağlık sektörü olmak üzere Türkiye’nin de içinde bulunduğu 30 farklı ülke.” Bu vizyonla işbirliğimizi güçlendirmeyi hedefliyoruz. Avrupa, Türkiye, Orta Asya ve Afrika’da 30 ülke ile geniş bir coğrafyadan bahsediyoruz. Bu geniş coğrafyada ciromuzun yüzde 70’ini Türkiye dışında faaliyet gösteren şirketlerimizden elde ediyoruz.”

Rönesans Holding olarak Rönesans Sağlık Yatırım projeleri de dahil olmak üzere Türkiye’de yaptıkları yatırımların toplam tutarının 7 milyar Euro’ya ulaştığını kaydeden Kayaalp, “Katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyoruz. Almış olduğumuz ödül, bu hedef doğrultusunda ilerlediğimizin göstergesidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu