Haber

Ünlü oyuncu Orlando Bloom, Zelenskiy ile Kiev’de bir araya geldi

UNICEF’in İyi Niyet Elçisi ünlü oyuncu Orlando Bloom, Ukrayna ziyareti kapsamında başkent Kiev’de Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi.

Yüzüklerin Efendisi ve Karayip Korsanları dizileriyle tanınan İngiliz aktör Orlando Bloom, Ukrayna’ya geldi. UNICEF İyi Niyet Elçisi Bloom, başkent Kiev’de Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya geldi. 2016 yılında ilk kez Ukrayna’ya geldiğini belirten Bloom, Zelenskiy ile insani yardım projelerini ve çocuklara yönelik destek faaliyetlerini görüştü. Zelenskiy’in savaşın başından bugüne kadarki tavrının Ukrayna halkına cesaret ve kararlılık olarak yansıdığını belirten Bloom, “Ukrayna halkının gücü gerçekten takdire şayan. Tüm bunların sebebi elbette ki sizin tavrınız. “

“Zaferiniz insanlığın zaferi olacak”

Ünlü oyuncu Bloom, Zelenskiy’e Japon filozof Daisaku Ikeda’nın yazdığı bir mektubu okudu. “Sizin zaferiniz insanlığın zaferi olacaktır” diyen Bloom, “Yenilgi umudun yenilgisi olacaktır. Her şeyi kazanmak zorundasınız. Yılmaz ruhunuzla savaşmalısınız.”

Ukrayna Devlet Lideri Zelensky, Bloom’a ziyareti için teşekkür etti. Zelenskiy, Rusya-Ukrayna Savaşı sırasında Ukraynalı çocukların yasa dışı yollarla Rusya’ya kaçırıldığı iddialarının ardından kayıp çocukları bulmak için her şeyi yaptıklarını söyledi. “Savaş Ukraynalı çocukların çocukluğunu elinden aldı. Ukrayna’da binlerce okul ya hasar gördü ya da tamamen yıkıldı. 2.7 milyon Ukraynalı öğrenci uzaktan ya da hibrit eğitime zorlandı. Yine 1,5 milyon çocuk depresyon, gerginlik ve ruhsal sorunlarla karşı karşıya kaldı” dedi.

haber-merkezefendi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu