İş

Wall Street Journal: “Binance’ın en büyük pazarı Çin”

Wall Street Journal (WSJ) tarafından incelenen belgelere göre Binance, Çin’i en büyük pazarı olarak görüyor. Çin’den sonra Güney Kore, Türkiye, Vietnam ve İngiliz Virgin Adaları geliyor.

WSJ, ülkedeki kripto yasağına rağmen Binance ekiplerinin olası suç faaliyetlerini tespit etmek için Çin kolluk kuvvetleriyle düzenli olarak işbirliği yaptığını bildiriyor. Belgelere göre Binance’in Çin’deki aktif kullanıcı sayısı 900 bin.

Veriler, Çin’in Binance için 80,6 milyar dolarlık bir vadeli işlem piyasasına ve 9,4 milyar dolarlık bir spot piyasasına sahip olduğunu gösteriyor. Güney Kore ise 56,9 milyar dolarlık vadeli işlem ve 1,39 milyar dolarlık spot hacim sağlıyor. Öte yandan Britanya Virjin Adaları’nın spot hacmi 12.82 milyar dolar, forward işlem hacmi ise 5 milyar dolar.

Çin merkezli tüccarlar, coğrafi kısıtlamaları aşmak için genellikle Sanal Özel Ağ (VPN) ve Palau’nun RNS.ID’si gibi dijital programları kullanır.

Binance ayrıca Çin yuanı için kripto para çiftleri için eşler arası süreçler sunar ve Alipay ayrıca WeChat gibi ödeme sistemleriyle fiat rampalarına izin verir.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu