Yaşam

Yonca Evcimik varisini açıkladı: Bir zamanlar ben ne idiysem şimdi Aleyna Tilki oldu

Gökay Kalaycıoğlu’nun sunumuyla Haberler.com YouTube kanalında yayınlandı. Haberler Bahane programının bu haftaki konuğu başarılı sanatçı Yonca Evcimik oldu. 1990’lı yıllarda daha özgür olduklarını belirten Evcimik, Aleyna Tilki hakkında konuştu.

“90’LARDA RTÜK VARDI AMA HER ŞEY NORMAL DÖNDÜ”

Yıllar önce her şeyin daha normal karşılandığını söyleyen Yonca Evcimik, “90’larda giydiğim kıyafet, tarz ve tavır gayet normaldi. Şimdi normal değil. O dönemde tek gram eleştiri almadım. .Kimse bir şey demedi annem de normaldi.O kıyafetler bende var.TRT’ye çıkıyordum kimse bir şey demiyordu.O zamanlar RTÜK vardı bizim müzik yine RTÜK’ten geçmedi ama kimse kıyafete karışmadı. Benim ‘Bandıra Bandıra’ şarkım normal değildi ama kimseye de anormal gelmedi.Şimdilerde her şey eleştiriliyor kimse suçlamıyordu.Eskiden normal olan bugün neden yasaklanıyor? Bunu incelememiz gerekiyor. O noktadan sonra neden gitmemiz gereken bu noktadayız?”

“NE OLDUM ŞİMDİ NEYİM ALEYNA TİLKİ”

Aleyna Tilki’yi postmodern bir Yonca Evcimik olarak görüyor musunuz? Soruya yanıt veren Evcimik, “Ben aynı görüyorum. Dış görünüş ve tavırdan bahsediyorum. Onu hiç tanımıyorum. Aleyna Tilki benim o zamanki halim. Görünüşten bahsediyorum.” , yer değil. Aleyna’nın tavırları ve tavırları bana çok pop geliyor. Rol “Model olmak beni rahatsız etmiyor. Ben de birini taklit ettim. Dans eden ve şarkı söyleyen herkes benim idolümdü. Sahnede yalnız olmaktan mutlu değilim, bu yüzden dansçılarım var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu