Haber

60 CHP’li belediye başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Türkiye’nin kaderinin belirlendiği seçimin ardından muhalefette hayal kırıklığı yaşandı.

Özellikle CHP’de parti içi hesaplaşma başladı.

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında istifa talepleri dile getirilirken, Kılıçdaroğlu’ndan ‘devam’ açıklaması geldi.

CHP’nin iç hesaplaşması: Kılıçdaroğlu istifa etsin mi etmesin mi?

Kılıçdaroğlu’nun istifa etmeme direnişinin ardından partinin değerli isimlerinden biri peş peşe geldi. ‘değiştirmek’açıklamalar yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında. ‘değiştirmek’Öncüler seçim sonuçlarını eleştirmeye devam ediyor.

60 belediye başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşecek

Son olarak seçim sonuçlarını eleştiren 60’a yakın belediye başkanının yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile parti içindeki değişim sürecini görüşmek üzere bir araya geleceği öğrenildi.

Belediye başkanlarının, değişikliğin MYK ile sınırlı kalmaması yönündeki niyetlerini Kılıçdaroğlu’na iletecekleri öğrenildi.

‘Değişim’ talebi öne çıkacak

Parti tabanındaki değişiklik talebini Kılıçdaroğlu’na havale edecekleri öğrenilen belediye başkanlarının İmamoğlu’na destek verip vermeyeceği ise belirsiz.

İmamoğlu’nu destekleyenler var, desteklemeyenler var.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre liderlerin her birinin farklı düşündüğü belirtiliyor, “Cumhurbaşkanlarının her biri farklı düşünüyor. Onun için kimse ‘İmamoğlu’nu destekliyoruz’ ya da ‘Biz desteklemiyoruz’ demiyor. İstanbul’u kaybetmemenin değerini de biliyoruz. Partinin delege yapısı da belli. değişimden yanayız ama bu değişim sancılı olmamalı.Genel liderimizi seviyoruz, acısız, acısız bir şekilde değişim olması gerektiğini düşünüyoruz.”yorumlar yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu