Haber

Bike Fest heyecanı BMX European Cup ile sona erdi

SAKARYA (İGFA) – 26 günde 11 uluslararası yarışın yapıldığı ‘Bike Fest’, Bisiklet Vadisi’nde düzenlenen BMX Avrupa Kupası serisinin 9. ve 10. etapları ile sona erdi. Avrupa’nın en formda bisikletçilerinin pedal çevirdiği yarışlar tüm dünyada canlı yayınlandı.

Başkan Ekrem Büyük, “26 gün süren bisiklet şenliğimizde birçok uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Sakarya’mız bir dünya şehri oldu. Sakaryamız ‘Bisiklet Dostu Şehir’ ve ‘Avrupa Spor Şehri’ unvanlarını hak ediyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin 17 Mayıs-11 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlediği ‘Bike Fest’ heyecanı, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde düzenlenen BMX Avrupa Kupası 10. Raunt yarışlarıyla sona erdi. 26 ülkeden 149 sporcunun katıldığı yarışlarda, Avrupa’nın en uygun bisikletçileri pedal çevirirken bu heyecanlı anlar tüm dünyada canlı yayınlandı. Avrupa Kupası dahil toplam 11 uluslararası yarışa ev sahipliği yaparak tamamlandı.

Dünyanın dört bir yanından canlı yayınlanan yarışlarla Bisiklet Dostu Şehir unvanını taşıyan Sakarya’nın adı bir kez daha dünya sahnesinde boy gösterdi. 6 ülkede 12 tur üzerinden gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk kez Sakarya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 2-3 Eylül tarihlerinde Portekiz’de yapılacak büyük finalle sona erecek olan BMX Avrupa Kupası’nın 9. ve 10. yarışları, Sunflower Bisiklet Vadisi’nde koşuldu.

TOPLAM 100 BİSİKLET

Ödüller, organizatör Berat Alphan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Ulu tarafından sahiplerine takdim edildi. Bisiklet Vadisi’ndeki yarışların ardından Türkiye Motosiklet Akrobasi Şampiyonu Birkan Polat’ın sunduğu gösteri ilgiyle izlendi. Gösterinin ardından çekilişle 15 bisiklet dağıtılırken, Bisiklet Şenliği’nde de 15 bisikletin dağıtıldığı çekilişle toplam 100 bisiklet dağıtıldı.

SAKARYA DÜNYA KENTİ OLUYOR

Bisiklet çekilişi öncesi Bisiklet Vadisi’nde sporseverlere seslenen Önder Ekrem Şanlı, “Sakarya’mız bir dünya şehri oldu. Sakaryamız ‘Bisiklet Dostu Şehir’ ve ‘Avrupa Spor Şehri’ unvanlarını hak ediyor. 26 gün süren bisiklet festivalimiz boyunca birçok uluslararası düzenlemeye ev sahipliği yaptık. Bugün ilk kez Sakarya’da BMX Avrupa Kupası yarışları düzenledik. 26 ülkeden 150 sporcu şampiyonluk için Sakarya’da pedal çevirdi. Sakaryamız diğer alanlarda olduğu gibi spor alanında da adını dünya sahnesine taşıyor ve birbirinden değerli spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. İnşallah bu alanda da ayak izlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Büyük heyecana sahne olan BMX Avrupa Kupası’nın 10. yarışlarında alınan sonuçlar şöyle oldu;

Elit Erkekler
1. Alejandro Arboleda (Kolombiya)
2. CedricButti (İsviçre)
3. Renaud Blanc (İsviçre)

genç adamlar
1. Jason Noordam (Hollanda)
2. JackGreenough (Yeni Zelanda)
3. GuylhermeParadellas (Brezilya)

23 yaş altı erkekler
1. BennettGreenough (Yeni Zelanda)
2. MarcoRadaelli (İtalya)
3. IgnacioMolina (Şili)

Elit Kadınlar
1. Mariana Pajon (Kolombiya)
2. MollySimpson (Kanada)
3. Gabriela Carrillo (Kolombiya)

genç kadınlar
1. Dominika Manikova (Slovakya)
2. Nicolle Mercado (Kolombiya)
3. SabinaKosarkova (Çek Cumhuriyeti)

23 yaş altı kadınlar
1. Domenica Mora (Ekvador)
2. JuiYabuta (Japonya)
3. ValerieVossen (Belçika)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu