Haber

Bakan açıkladı: Bugün hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırmaya başladıklarını belirterek, bu ay ihtiyaç sahibi hanelere toplam 4 milyar TL ödeme yapacaklarını açıkladı.

Bakan Göktaş, “Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” diyerek, Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle şu ana kadar hanelere toplam 68,3 milyar TL destek sağladıklarını belirtti. .

Bakan Göktaş, “Bakanlık olarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırıyor, sosyal yardımlarımızı gelişen ve değişen yaşam koşullarını dikkate alarak bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım gözetmeksizin, eşit ve adil hizmet ilkesiyle, arz odaklı ve ulaşılabilir hizmet ağımızla toplumun her kesimine ulaşıyoruz” dedi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını kaydeden Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize verdiğimiz desteklerle destek olmaya devam ediyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. “Bu kapsamda bu ay ihtiyaç sahibi hanelerimize toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

koşuyolu evden eve nakliyat
Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu