Teknoloji

Yeni bir iddiaya göre iPad’ler artık iOS’un sunduğu kilit ekranı özelliklerini kullanabilecek

@analyst941 adlı bir Twitter hesabı, bu yıl Apple’ın iPadOS 17 güncellemesinin bir parçası olarak yayınlandı. İPhone kilit ekranı özelleştirme özelliklerini iPad’lere getirdiğini iddia ediyor.Bu hesap, ayın başlarında iPhone 15 Pro ve Pro Max’in kapatma işlemi için farklı bir düğme kombinasyonuna geçeceğini savunan aynı kaynaktır.

İddia, bir Twitter kullanıcısının iPad kilit ekranındaki boş alandan şikayet etmesine cevaben geldi. @analyst941, iPadOS 17’nin kilit ekranında saati hareket ettirmeyi de mümkün kılacağını ekledi.

Apple, 2022’de yayınlanan iOS 16 güncellemesi kapsamında bir dizi kilit ekranı özelleştirme seçeneği sunmaya başladı. Listede kilit ekranı widget’ları, canlı etkinlikler, stilize tarih ve saat, yeni bildirim animasyonları, gradyan renkler gibi seçenekler yer alıyor. iPhone kullanıcıları kilit ekranlarını süsleyebilir, istedikleri yazı tiplerini ve renkleri seçebilir ve ekranda öğelerin nereye yerleştirileceğine karar verebilir.

İddiada ayrıca iPadOS 17’nin iOS 17 güncellemesinin bir modülünü oluşturacak çeşitli kilit ekranı özelliklerine sahip olacağı da yer alıyor. Bir Weibo söylentisi, iOS 17’nin kullanıcıların kilit ekranlarını başkalarıyla paylaşmalarına bile izin vereceğini öne sürüyor. Kilit ekranı ayrıca Apple Music şarkı sözlerini de görüntüleyebilecek. Ve tez doğruysa, iPad kullanıcıları artık tüm bunları yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basınevleri Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu